Fixtures and Results 2013/14

Under 10s

Date Venue Opponent Result
21 September Slade Gardens Stockwell Community 2-1
28 September Clapham Common Clapham Rangers 3-4
5 October Home Porto of London Dragons 4-5
12 October Ladywell Park Dynamo Southwark 1-3
19 October Tooting Bec Pioneer 5-1
2 November Home Greenhouse London 3-1
9 November Home Stockwell Community
(Challenge Cup)
4-1
16 November Home Bedhead Reale 3-7
23 November Battersea Park Bedhead Sky 1-6
30 November Clapham Common Clapham Rangers
(Challenge Cup)
2-3
7 December Home Stockwell Community 3-4
14 December Home Clapham Rangers 3-4
8 March Falcon Park Bedhead Reale 2-7
15 March Bacon’s College, Rotherhithe Greenhouse London 1-2
22 March Home AFC Wandsworth
(Double Banker)
3-0
22 March Home AFC Wandsworth 5-0
29 March Home Pioneer 5-1
12 April Home (Reversed) Porto of London Dragons 3-2
26 April Home Dynamo Southwark 6-0
3 May Home Bedhead Sky 4-1

Under 12s

Date Venue Opponent Result
21 September Home Providence House 2-1
28 September Home Brunswick 0-4
12 October Home Greenhouse London 3-6
2 November Home Sporting Duet Wolves H-W
9 November Home Leyton
(Challenge Cup)
H-W
23 November Home Lambeth All Stars 4-2
30 November Home Peckham Town
(Challenge Cup)
1-0
7 December Home One Hackney
(London Cup)
H-W
7 December Spencer Park FFK Eagles 1-1
14 December Home Broomwood Bruins 3-3
22 February Trinity Fields Providence House
(London Cup)
2-7
8 March Home FFK Eagles 3-1
15 March Wandsworth Common Broomwood Bruins 3-2
22 March Home Bedhead Blues
(Double Banker)
1-0
22 March Home Bedhead Blues 0-5
29 March Falcon Park Bedhead Azzurri
(Challenge Cup)
0-4
5 April Wandsworth Common Lambeth All Stars 0-0
12 April Home Sporting Duet Wolves 2-1
15 April Home Lambeth Tigers
(Double Banker)
0-3
15 April Home Lambeth Tigers 0-4
19 April Home Stockwell (Double Banker) 1-1
19 April Home Stockwell 1-0
26 April Dulwich Sports Ground Peckham Town 2-3
3 May Bacon’s College, Rotherhithe Greenhouse London 2-0
10 May Boston Manor Brunswick H-W
10 May Home Peckham Town 1-5
17 May Home Providence House 2-1

Under 14s

Date Venue Opponent Result
21 September Wandsworth Common Broomwood Barbarians 1-2
28 September Pynners Close, Dulwich Evolution 2-3
5 October Raynes Park Lambeth All Stars 0-4
12 October Home Bedhead 2-4
19 October Kimber Road, Wandsworth Westside 1-1
2 November Home Lambeth Tigers 0-3
16 November Home Broomwood Barbarians 2-6
30 November Home Broomwood Colts
(Challenge Cup)
3-3, 4-5 AET
14 December Battersea Park Bedhead 1-1
15 March Home Mass 1-1
22 March Kimber Road, Wandsworth Westside A-W
29 March Tooting Bec Mass 2-2
19 April Wandsworth Common Lambeth Tigers 0-4
10 May Home Evolution 0-7

Under 15s

Date Venue Opponent Result
21 September Wandsworth Park Sporting Duet 2-2
28 September Home FFK Athletic 1-5
5 October Raynes Park Lambeth All Stars 0-5
12 October Garrett Park, Tooting Furzedown United 0-8
19 October Tooting Bec Tooting Town Elite 4-1
2 November Home Wandsworth Town 0-6
9 November Wandsworth Park Sporting Duet
(Challenge Cup)
2-2, 2-4 AET
16 November Oasis Academy, Croydon Northboro 1-5
23 November Home Greenhouse London 5-0
30 November Home Tooting Town Elite 2-1
7 December Wandsworth Common FFK Rovers 1-4
25 February Bacon’s College, Rotherhithe Greenhouse London A-W
8 March Home FFK Rovers 7-3
15 March Home Bedhead Blue
(Double Blanker)
2-3
15 March Home Bedhead Blue 2-2
22 March Home Furzedown United 3-1
29 March Home Northboro 0-6
5 April Larkhall Park Cultural
(Double Blanker)
0-1
5 April Larkhall Park Cultural 1-1
12 April King George’s Park Wandsworth Town A-W
19 April Home Sporting Duet H-W
26 April Wandsworth Common FFK Athletic 1-5
3 May Home Lambeth All Stars 0-2

Under 16s

Date Venue Opponent Result
21 September Bacon’s College, Rotherhithe Greenhouse London Colts A-W
5 October Tooting Bec Mass A-W
12 October Home Porto of London Dragons 2-7
9 November Charlton Park Meridian 7-0
16 November Home Meridian 3-0
23 November Home Tooting Town Elite 5-2
30 November Charlton Park Meridian
(Challenge Cup)
7-2
7 December Home Greenhouse London Colts 0-3
18 January Raynes Park Westside 0-7
8 March Home Sporting Duet 1-1
15 March Wandsworth Park Sporting Duet 0-5
22 March Clapham Common Porto of London Dragons 2-4
29 March Home Westside (Charity Cup)
(Double Banker)
1-4
29 March Home Westside (Charity Cup) 0-6
5 April Tooting Bec Tooting Town Elite 4-0
12 April Home Westside 1-4
19 April Home Porto of London Dragons
(Charity Cup)
H-W
26 April Bacon’s College, Rotherhithe Greenhouse London Colts
(Charity Cup)
(Double Banker)
A-W
26 April Bacon’s College, Rotherhithe Greenhouse London Colts
(Charity Cup)
A-W
3 May Home Sporting Duet
(Charity Cup)
1-4
10 May Home Sporting Duet
(Charity Cup)
8-3
24 May Pynners Close, Dulwich Westside
(KO Challenge Cup Final)
0-7