Fixtures and Results 2014/15

Under 10s

Date Venue Opponent Result
20 September King George’s Park Sporting Duet Tigers 6-0
4 October Home Westside Juniors 3-2
11 October Falcon Park Bedhead Sky 7-1
18 October Home Greenhouse London 8-2
25 October Tooting Bec AFC Wandsworth 6-0
1 November Home Sporting Duet Tigers 8-0
8 November Nuffield Leisure Centre, Norbury Raising Stars 2-1
15 November Home Pioneer 5-1
29 November Home Bedhead Sky 2-1
6 December Home Pure 2-1
24 January Home AFC Wandsworth 2-0
28 February Home Greenhouse London Colts 1-1
7 March Home Broomwood Dynamos 4-1
14 March Home Bedhead Reale 1-1
21 March Bacon’s College, Rotherhithe Greenhouse London 4-0
28 March Home Ravenscourt Park Rangers 5-1
18 April Home Bedhead Azzuri 3-0
25 April Barn Elms Ravenscourt Park Rangers 1-2
2 May Wandsworth Common Broomwood Hornets (Double Banker) 2-0
2 May Wandsworth Common Broomwood Hornets (Double Banker) 1-0
16 May Barn Elms Bedhead Azzuri 2-0
30 May Shooters Hill
(LCSYFL Festival)
Clapham Rangers 6-0

Under 11s

Date Venue Opponent Result
20 September King George’s Park Sporting Duet Lions 2-3
27 September Home FFK Lions 2-1
4 October Home Stockwell Community 3-6
11 October Barn Elms Bedhead Azzuri 3-4
18 October Home Wandsworth Town 0-1
1 November Home Sporting Duet Lions H-W
8 November Wandsworth Common Broomwood Braves 5-1
22 November Clapham Common Clapham Rangers 0-2
29 November King George’s Park Stockwell Community A-W
6 December Barn Elms Bedhead Reale 2-7
17 January Raynes Park Wandsworth Town 2-4
31 January Home Sporting Duet Lions (KO Cup) 2-0
28 February Home Clapham Rangers 1-3
7 March Home Bedhead Reale 2-0
14 March Bacon’s College, Rotherhithe Greenhouse London 2-4
28 March Home Bedhead Azzuri 1-2
2 May Home Greenhouse London 5-1
16 May Wandsworth Park FFK Lions 7-5
30 May Unavailable Greenhouse London A-W

Under 13s

Date Venue Opponent Result
20 September Nuffield Leisure Centre, Norbury Raising Stars 6-2
27 September Home Sporting Duet Lions 8-2
18 October Bacon’s College, Rotherhithe Greenhouse London 4-6
25 October Tooting Bec Lambeth All Stars 2-5
1 November Tooting Bec Independent 5-3
8 November Home Raising Stars H-W
15 November Home Lambeth All Stars 5-1
22 November Clapham Common Clapham Rangers 4-7
29 November Home Greenhouse London 2-0
13 December Home Clapham Rangers 3-6
24 January Wandsworth Park Sporting Duet Lions 1-3
31 January Home Independent 1-2
7 February Home Providence House (KO Cup) 3-6
4 April Home Raising Stars (Friendly) 7-2

Under 15s

Date Venue Opponent Result
27 September Home Brunswick 0-3
11 October King George’s Park Stockwell Community 1-1
18 October Home Sporting Duet Lions H-W
25 October Home Greenhouse London 1-2
1 November Home Stockwell Community 6-3
8 November Bacon’s College, Rotherhithe Greenhouse London 7-1
29 November Battersea Ironsides Broomwood (Friendly) 3-2
6 December Wandsworth Park Sporting Duet Lions 0-1
13 December Boston Manor Brunswick 1-8
17 January Wandsworth Common Broomwood (KO Cup) 2-3
31 January Home Lambeth Tigers (Charity Cup) 1-10
14 February King George’s Park Stockwell Community (Charity Cup) 2-3
7 March Wandsworth Park Sporting Duet Lions (Charity Cup) 1-5
14 March Home Sporting Duet Lions (Charity Cup) 7-1
4 April Wandsworth Common Broomwood (Charity Cup) 4-8
2 May Home Greenhouse London (Charity Cup) 8-1
9 May Boston Manor Brunswick (Charity Cup) 3-10
30 May Pynners, Dulwich Greenhouse London (Charity Cup) 0-3

Under 16s

Date Venue Opponent Result
20 September Home Bedhead Blues 4-2
27 September King George’s Park Sporting Duet Lions A-W
4 October Home Cultural 4-0
18 October Wandsworth Common FFK Athletic 1-7
25 October Trinity Fields Providence House 4-2
1 November Home FFK Athletic 2-1
15 November Home Cultural (London Cup) 7-3
22 November Raynes Park Westside 0-2
29 November Barn Elms Bedhead Blues 8-2
6 December Tooting Bec Furzedown Utd. 2-1
13 December Belair Park, Dulwich FBB (Friendly) 2-5
24 January Larkhall Park Cultural 0-2
31 January Wandsworth Common FFK Rovers (London Cup) 4-0
14 February Tooting Bec Furzedown Utd. (KO Cup) 4-2
28 February Home Westside (London Cup) 1-0
7 March Home Westside 1-1
14 March Clapham Common Cultural (KO Cup) 1-5
21 March Sporting Club, Thamesmead Young Hackney (London F.A Cup Final) 0-1
28 March Tooting Bec FFK Rovers 7-2
11 April Home Furzedown Utd. H-W
18 April Home FFK Rovers 7-3